:: دوره 19، شماره 1 - ( بهار 1400 ) ::
جلد 19 شماره 1 صفحات 69-73 برگشت به فهرست نسخه ها
بهبود علائم بالینی خانم باردار مبتلا به کوید 19 با داروی گیاهی ترمینو وان
علیرضا هاشمی شیری ، نوید کلانی* ، محمد مظاهر بوجانی
علوم پزشکی جهرم
چکیده:   (249 مشاهده)
مقدمه: بیماری کووید- 19 یک بیماری عفونی بشدت مسری است که توسط یک کرونا ویروس جدید ایجاد می شود. از گروه های در معرض خطر این بیماری میتوان زنان باردار را نام برد. با توجه به شیوع این بیماری احتمال ابتلای زنان باردار زیاد میباشد. این مطالعه به بررسی بهبود علائم بالینی خانم باردار مبتلا به کوید 19 با داروی گیاهی ترمینو وان می پردازد.
معرفی بیمار: بیمار خانمی 40 ساله و باردار با شکایت از تب، سرفه خشک، تنگی نفس، گلو درد، آبریزش بینی، بدن درد و از دست دادن کامل حس بویایی، به متخصص داخلی در شهرستان لامرد مراجعه میکند. این بیمار دور روز پس از مصرف داروهای پیشنهادی پزشک مربوطه و عدم نتیجه گیری، از ادامه درمان با طب نوین صرف نظر کرده و به استفاده از داروهای گیاهی زیر نظر پزشک طب سنتی روی می آورد.
نتیجه گیری: نتایج این مطالعه نشان داد ترکیب گیاهان داروی گیاهی ترمینو وان توانست باعث بهبودی علائم بالینی بیمار شود. به گفته بیمار این داروی گیاهی بیشترین تاثیر را در بهبود سرفه، گلودرد و تنگی نفس داشته است.
واژه‌های کلیدی: کرونا، کووید 19، ترمینو وان، هلیله سیاه، مصطکی، شکر سرخ
متن کامل [PDF 604 kb]   (40 دریافت)    
نوع مطالعه: گزارش مورد | موضوع مقاله: بیهوشی ومراقبت های ویژه
دریافت: 1400/2/27 | ویرایش نهایی: 1400/7/3 | پذیرش: 1400/6/16

Research code: -
Ethics code: -
Clinical trials code: -XML   English Abstract   Printبازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.
دوره 19، شماره 1 - ( بهار 1400 ) برگشت به فهرست نسخه ها